آتش‌بازی آزمون برای قهرمانی و آقای گلی

ستاره ایرانی زنیت سنت‌پترزبورگ با دبل برابر کریلیا سووتوف به صدر جدول برترین گلزنان لیگ برتر روسیه صعود کرد. به گزارش “ورزش سه”، در یکی از رقابت‌های هفته بیست و ششم لیگ برتر روسیه، تیم زنیت سنت‌پترزبورگ که سردار آزمون را مثل دیدارهای اخیرش در کنار آرتم ژیوبا در راس خط حمله داشت، از ساعت ۱۸ امشب در استادیوم گازپروم آرنا میزبان کریلیا سووتوف سامارا رده سیزدهمی بود. سردار آزمون که پس از پیوستن به زنیت سنت‌پترزبورگ نمایش خیره کننده‌ای در دور برگشت داشته و در لیگ برتر روسیه ۶ گل و در لیگ اروپا ۳ گل برای این تیم به ثمر رسانده، امشب هم مرد اول تیمش در جریان برتری پُر گل مقابل کریلیا سووتوف بود و عملکرد قابل توجهی داشت. در دقیقه ۹ بازی امشب، یوری ژیرکوف نفوذ سریعی از سمت چپ زمین انجام داد که پاس در عرض او به مقابل محوطه ۶ قدم را سردار آزمون با بغل پای ساده تبدیل به گل کرد و زنیت را از کریلیا سووتوف پیش انداخت.

آزمون که هفته قبل روی پاس آرتم ژیوبا برابر دینامو مسکو گلزنی کرده بود، امروز هم این کار را انجام داد و پاس در عرض مهاجم بلندقامت زنیت سنت‌پترزبورگ و ملی‌پوش روسیه به دهانه دروازه کریلیا سووتوف را باز هم با شوت تک‌ضرب زد تا دو گل مشابه در این مسابقه به ثمر رساند. در دقیقه ۳۵ زنیت سنت‌پترزبورگ سومین گل را روی شوت ژیوبا و گل به خودی بورلاک زد، اما تا پایان نیمه اول دو بار دروازه خود را باز شده دید و با برتری ۳ بر ۲ به رختکن رفت. در نیمه دوم یاران آزمون حملات بیشتری از حریف خود داشتند و توانستند در دقیقه اول وقت‌های اضافه، باز هم روی پاس ژیوبا و گلزنی ایگور اسمولینکوف چهارمین گل را به ثمر رساندند تا با کسب برتری ۴ بر ۲ خانگی مقابل کریلیا سووتوف ۵۷ امتیازی شوند و جایگاهشان در صدر جدول را مستحکم‌تر کنند.

برد ارزشمندی که زنیت سنت‌پترزبورگ در مسابقه امشب با درخشش ستاره ایرانی خود به دست آورد، موجب شد تا فاصله ۸ امتیازی با لوکوموتیو مسکو رده دومی را حفظ کند و با توجه به اینکه تنها چهار هفته به پایان فصل باقی مانده، یاران آزمون می‌توانند با کسب دو برد دیگر قهرمانی خود را جشن بگیرند. سردار آزمون نیز با ادامه روند فوق‌العاده در زنیت سنت‌پترزبورگ و دو گلی که برابر کریلیا سووتوف به ثمر رساند، در این فصل ۱۲ گله شد تا در کنار فدور چالوف، مهاجم ۲۱ ساله زسکا مسکو، در صدر جدول برترین گلزنان لیگ برتر روسیه قرار بگیرد.

منبع : ورزش سه