گلکسی کروم بوک سامسونگ معرفی شد؛ نمایشگر 4K، قلم استایلوس و پردازنده اینتل

سامسونگ در نمایشگاه CES 2020 از گلکسی کروم‌بوک با نمایشگر 4K، قلم استایلوس، پردازنده‌ی نسل دهمی اینتل و برچسب قیمتی ۱۰۰۰ دلاری رونمایی کرد.

گلکسی کروم بوک سامسونگ معرفی شد؛ نمایشگر 4K، قلم استایلوس و پردازنده اینتل

سامسونگ اواخر سال ۲۰۱۹ لپ‌تاپ ویندوزی و بالارده‌ی گلکسی بوک یون را با بدنه‌ای باریک، قلم استایلوس و رنگ آبی روانه‌ی بازار کرد؛ اکنون در نمایشگاه CES 2020، کره‌ای‌ها دستگاه مشابهی را با نام گلکسی کروم‌بوک به‌نمایش گذاشته‌اند.

همان‌طور که از نام دستگاه نیز برمی‌آید، لپ‌تاپ جدید سامسونگ سیستم‌عامل Chrome OS را اجرا می‌کند. گلکسی کروم‌بوک نخستین کروم‌بوک سامسونگ به‌شمار نمی‌آید؛ اما چندین ویژگی آن در ردیف نخستین‌های شرکت کره‌ای هستند؛ Galaxy Chromebook باریک‌ترین لپ‌تاپ سامسونگ با سیستم‌عامل کروم، نخستین نمونه با قلم استایلوس، نمایشگر 4K و البته رنگ قرمز است.

نسخه‌ی قرمز گلکسی کروم‌بوک، جذاب‌ترین مدل آن محسوب می‌شود؛ اما برای افرادی که مجذوب این رنگ نشده‌اند، سامسونگ نسخه‌ی دیگری با رنگ خاکستری در نظر دارد. صرف‌نظر از رنگ، نمایشگر دستگاه نیز توجه بسیاری را به خود جلب کرده است، نمایشگر ۱۳.۳ اینچی گلکسی کروم‌بوک با وضوح 4K و نسبت تصویر ۱۶:۹ قابلیتی موسوم به Ambient EQ‌ دارد که بسته به وضعیت محیط، به‌صورت خودکار روشنایی و دمای رنگ‌ها را تنظیم می‌کند.

 

منبع : زومیت