به‌روزرسانی ماه مه ویندوز 10 رنگ بعضی مانیتورها را به‌هم ریخته است

به‌روزرسانی‌های ویندوز ۱۰ این روزها دردسرهای زیادی برای کاربران این سیستم‌عامل ایجاد می‌کنند.

به‌روزرسانی ماه مه ویندوز 10 رنگ بعضی مانیتورها را به‌هم ریخته است

تعدادی از کاربران ویندوز ۱۰ اعلام کرده‌اند بعد از نصب به‌روزرسانی ماه مه، تنظیمات رنگ یا درجه‌بندی مانیتور آن‌ها به‌هم ریخته است. در حالی که مایکروسافت ظاهرا این مشکل را در آخرین به‌روزرسانی ویندوز ۱۰ حل کرده، گزارش بعضی کاربران این ادعا را رد کرده است. خبر خوشحال‌کننده برای کاربرانی که با این مشکل مواجه شده‌اند، این است که ظاهرا راه‌حلی برای آن وجود دارد.

براساس گزارش‌هایی که روی فروم Nvidia در ردیت منتشر شده، این مشکل زمانی ایجاد می‌شود که رنگ‌ها به‌صورت غیرطبیعی و همراه‌ با باندینگ (خط‌های عمودی) در گرادیان‌های رنگی بازتولید می‌شوند.

به روز رسانی ویندوز ۱۰

این گزارش را ایزو، تولیدکننده مانیتورهای high-end، تأیید کرده است. در گزارش سایت رسمی این تولیدکننده آمده است:

به‌شدت توصیه می‌کنیم از نسخه‌ی 1903 ویندوز ۱۰ (به‌روزرسانی مه ۲۰۱۹) استفاده نکنید؛ به‌ویژه برای فعالیت‌های گرافیکی که به دقت بسیار زیاد نیاز دارند.

مایکروسافت مدعی شده با پچ KB4501375 که ۱۰ مه ۲۰۱۹ منتشر کرده، این مشکل را برطرف کرده؛ اما شواهد نشان می‌دهند پردازنده‌های گرافیکی همچنان با این مشکل رو‌به‌رو هستند.

تعدادی از کاربران فروم Nvidia اعلام کرد‌ه‌اند مشکلشان با نصب‌کردن این پچ حل نشده است. البته همان‌ طور که اشاره شده، برای حل این مشکل راه‌حلی وجود دارد که به نظر می‌رسد مشکل را حل کرده است.
جزئیات این راه‌حل چیست؟

سایت ویندوز Windows Latest برای حل این مشکل راه‌حلی دارد: وارد قسمت Task Scheduler شوید (این قسمت را با جست‌وجو در باکس جست‌وجوی کنار منو شروع پیدا کنید). سپس، روی Library دوبار کلیک کنید. در ادامه، روی مایکروسافت و پس از آن روی ویندوز دوبار کلیک کنید.

در قدم بعدی، WindowsColorSystem را پیدا کنید. در سمت راست این بخش و در Calibration Loader task، برگه‌ی Triggers را انتخاب کنید. در این برگه، گزینه‌ی At Log on را انتخاب کنید و روی Disable کلیک کنید. همین کار را برای دومین ورودی، یعنی On connection to user session، هم انجام دهید.

بعد از پایان این مراحل، باید سیستم خود را خاموش و دوباره روشن کنید. کار تمام است: مشکل شما برطرف می‌شود و رنگ‌های مانیتور شما به حالت طبیعی برمی‌گردد. سایت DisplayCal اعلام کرده این باگ روی برخی ابزارهای کالیبره‌کردن مانیتور هم تأثیرگذار است.

شایان ذکر است مایکروسافت اخیرا از وجود باگ دیگری در به‌روزرسانی ویندوز ۱۰ خبر داده بود که موجب آسیب‌دیدن Remote Access Connection Manager می‌شود.

 

منبع : زومیت